10 Haziran 2011 Cuma

Havuzlu Oda

Heyacanlanmalar başlıyor yavaştan 38. haftayı doldururken...

Geçen haftasonu eşimle başbaşa 2 gün ve gecelik bir kaçamak yaptık yakınlarda bir otele. Elbet de hastane çantasını arabaya atarak :) Sevgili oğlumuz uslu durdu ve bize bir sorun çıkarmadı, aksine çok güzel yürüyüşler yaptım, havuza girdim ve bol bol yedim. Romantik bir kaçamaktı amacımız; ama bebişimiz tekmeleri, hareketleri ve muhabbetiyle hep yanımızdaydı elbet...

İznim başladığından beri gece uykularımın yerini öğle uykuları aldı. Geceyarısından önce yatağa giremez, sabah 5'ten sonra uyuyamaz ve öğle uykusundan gözümü açamaz oldum. Şu annelik öncesi nesting denilen temizleme, toparlama olayı da başlamadı bende? Sanırım ben de annemin gelmesini bekliyorum onun için.

Haftada bir kilo alır oldum nerdeyse -15kg fazlalık var şimdiden-, umarım bu kilolar direk bebişime gidiyordur... Bel ağrıları ve kasıkta adet öncesi ağrılara benzer ağrılarım hafiften devam ediyor; bazen de güçlü geliyor eyvah dedirtiyor. Kısa sürede geçiyor, düzenli birşey yok henüz. Kitapları okumaya devam ediyorum, notlar alıyorum. Hastane çantasını son haline getirdim sayılır. Tens denilen, bele takılan pedler sayesinde ufak elektrik akımı vererek acı hissinin beyne ulaşmasını engelleyen ve endorfin hormonu (vücudun doğal ağrı kesicisi) salgılanmasına yarayan aletim de geldi. 38. haftadan önce denemeyin yazdığından sırasını bekliyor bir köşede.

Geçen hafta kontrole başka bir ebe geldi. Bebeğin gününe göre normal boyutlarda olduğunu söyleyip doğum kilosunu 3.2kg civarı tahmin etti. Umarım öyle olur. Eşime bebeğimizin kafasını hissettirdi elini kasıklarıma doğru bastırtıp. Sonra sırtının, poposunun ve bacaklarının yerini gösterdi. Artık ufaklık bizden kaçamaz ;) Ardından doğum yapacağımız hastaneyi ziyaret ettik. Çok kalabalıktı açıkçası; amma çok doğuran var bu ara! Havuzlu odalar hoşuma gitti, zaten en başından beri suda olsun diyordum; ama bakalım herşey o ana dek yolunda gidecek mi, o kalabalık da doğurmak için benle aynı günü bulup havuzlu odaları kapacak mı? Bunu ebeye sorduğumda; siz ne çok düşünüyorsunuz böyle şeyleri, bunları bize bırakın dedi gülümseyerek. Umarım dediği gibi olur, bakın hala düşünüyorum çünkü :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder