9 Nisan 2014 Çarşamba

Kanama mı o?

8+4'de Pazar akşamı ufak bir kahverengi leke farkettim tuvalet kağıdında. Bir yandan mide bulantılarından ötürü herşeyin iyi gittiğine eminken, diğer yandan Hücre misali tıpkı ondaki gibi kahverengi lekeyi görünce aklım, kalbim yerle bir oldu.

Ertesi sabah da devam edince doğru düzgün uyuyamadığımdan hemen randevu aldık doktordan. Bu kez aynı acıları çekme lüksüm yoktu, koltukda 2 gün ağlama, günlerce karın ağrısından kıvranma lüksüm yoktu. Oğlum vardı ilgilenmek zorunda olduğum, 4 gün sonra ailecek ülke dışına tatile çıkacaktık. Ne oluyor ne bitiyor hemen öğrenmeli, ona göre kendimi ayarlamalıydım.

Neyse ki eşimin ısrarıyla hastane yerine, doktora gittik. Bekleme odasında hem çişim gelmişti, hem donuyordum. Heyecandan kalbim çıkacaktı. Doktor, ultrason bulunduğundan içimi ferahlatmak için bebeğe bakacağını söyledi. Bu kez oğlum da bizimleydi. Nedense oraya yatınca aklımdaki tüm kötü düşünceler uçtu gitti ve nerdeyse saniyesinde doktor bebeğimizin kalp atışlarını gösterdi. Beslendiği yumurta da duruyordu.

Kahverengi kanamanın serviksten geldiğini, önemsiz olduğunu, birkaç hafta seks yapmamamızı önerdi. Zaten mide bulantıları ve yorgunluktan seks görecek halim yoktu.

Endişelenmemek elde değil. Kanama, hala kahverengi olarak günlük pedimde görünüyor. Hatta dün sanki daha çok gibiydi; ama günlük ped yeterli geliyor. Doktor zararsız dese de, bu tür kanama yaygın dese de umarım gerçekten de önemsiz birşeydir ve umarım bebeğimiz zarar görmez.

Gelsin çabucak 1 Mayıs, 12. hafta ultrasonu...

Notlar: 2 gündür midem sabahları daha iyi, enerjim düşük, kilo 50.8'e gerilemiş...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder