9 Temmuz 2014 Çarşamba

Masal

Sana bu akşam uyurken bir masal anlattım...

3 sene önce bu gece karnımın kocaman olduğu, içinde oğlumun olduğu, doktora gidip bebeğimi çıkarın dediğimizi, evde anane-babanne, teyze ve amcanın seni beklediğini anlattım.

Bebek yerine karnımda sen vardın. Bu kadar küçük de değil kocaman bir göbeğim vardı. 42. haftada hala doğmadığından suni sancı verilen gecedir bu gece.

Seni çok seviyorum. Hala benim biricik bebeğimsin. Gözümsün, güldürenim ağlatanımsın. Bazen elimdeki tek dayanağım bazen dünyayı yıkıp yaktıranımsın.

Türkiye'deyiz, Bodrum'da. Kuzenin bebiş doğdu diye geldik, tatille devam ediyoruz. Haftaya eve dönüyoruz, ardından da taşınıyoruz. Kış ortası kardeşin doğacak ve sen benim en biricik arkadaşımsın bu zorlu ve değişken günlerde.

Mızırdanıyorsun hala, plajda tanıştıklarına ben abi oldum diyorsun; ama elindeki hamur kurabiyeleri yere dökünce avaz avaz ağlıyorsun. Anne benle uyusun demek hala favorin. Hala bir an tadından yenmiyorsun bir an bizi çileden çıkarıyorsun, özellikle yemek konusunda. Evde kendin yerken Türkiye sınırları içinde benim yedirmemi istiyorsun. Hatta onu da yemiyorsun, zayıflıyorsun. Ayakkabını çıkaramayınca, bu ayakkabı çok yaramaz eve girmek istemiyor diyorsun. Denize cep telefonuyla oynama karşılığı giriyorsun. Yemek sonrası bize hamurlarından kurabiye yapıyorsun. Annecim, dayıcım, ananecim, dedecim diyorsun sevgi dolusun. Sivrisinekler seni gerçekten yiyecek sanıyor, korkuyorsun. Sen popoma vurunca seni sevmiyorum; ama seni çok seviyorum diyorsun.

Böyle tatlı bir çocuk oluyorsun. Sen benim başıma gelen en güzel şeysin. (Kardeşin de öyle olacak diye umuyorum)

Keşke elimde olsa beni hep bu halindeki gibi sevebilsen. Ben de seni. İyi ki doğdun oğlum, canım, ciğerim, kuzum, bir tanem...

Annen olmakla gurur duyuyorum...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder