2 Mart 2015 Pazartesi

İlk Havuz

Dün ilk kez ailecek havuza gittik. Kızımız dahil!

Oğlumla o 6 aylıkken havuza gitmeye, anne-bebek derslerine başlamıştık. Geçen Mayıs ayına dek de, her hafta gittik düzenli olarak. İkimiz de çok eğleniyorduk ilk günden itibaren.

Kızımızla derse başlamadık, henüz 3. ayını doldurdu; ama dün ilk kez havuza girdi. Hiç de sesi çıkmadı. Oysa su, banyo suyuna göre soğuk, etraf çok gürültülü ve kalabalıktı… Yüzüne çarpan sular da cabası! Merakla etrafına bakındı. Giydirirken bile gık demedi, şaşırdım :)

Oysa benim amacım farklıydı; oğlumla başbaşa ‘kaliteli’ zaman geçirmekti. Baba yan çizip de kızıyla kafede oturmak istemeyince mecburen hepimiz nasiplendik. Benim anne-oğul özel zaman gene güme gitti.

Oğlum babasıyla çok iyi bebek olduğundan beri. Beraber zaten oynuyorlardı; ama yatırmayı, yedirmeyi, kitabı ondan ister oldu. Babası ona kızsa da gene de 'baba baba' diye peşinde. Halbuki ben odasına girince ‘Seni istemiyorum, çık dışarı’ diye tepki gösteriyor. Ona normal sesimle yapması/yapmaması gereken birşey söylesem ‘Bana bağırma!’ diye çemkiriyor. Bağırmadığım halde…

Kızkardeşini çok seviyor. Arada bir ‘vurcam kafasına’ veya ‘sus, ağlama, şimdi seni dövücem’ dese de henüz zarar vermişliği yok. Arada bir burnunu sıkıyor ya da ayağını karnına koyuyor en kötüsü. Bazen geri verelim mi hastaneye diyorum, hayır diyor…

Tepkisi bana...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder