28 Nisan 2015 Salı

Kızım Büyüyor

Son bir aydır yatağında dönme çalışmaları yapan küçük kıza birşeyler oldu. Gecenin bir vakti uyanmaya ve çığlıklar atmaya başladı yaramaz.

Popoyu havaya dikiyor sonra dönmeye çalışıyor. Yüzükoyun yattığını yazmıştım sanırım daha önce. Hala sırtüstü döndü mü başlıyor oyuna, uykuda bile olsa kendini uyandırıyor. Bazen sımsıkı sarılıp yanıma alıyorum, bu kez de ayakları durmuyor. Sanırım abisinin kopyası bir hareketli geliyor!

5.5 aylık oldu bile. Yoğurt ilk maması oldu. Çok seviyor. Havuç püresini beğenmedi. Salatalık ve biber çubuklarıyla oynuyor. İki sabahtır da armut püresi veriyorum. Sanırım pütürlü olması garibine gidiyor, o nedenle yoğurt favorisi.

Birkaç kez biberon denedik; almadı. Yüzünü buruşturdu. Geçen hafta önce ben sonra da o üşüttü. Burnumuz tıkalıydu vs. Uykuları çok bozuldu. Bu sebeple ve gece kalkmaları yüzünden ben de bir türlü iyileşemedim.

Meme ile konuşmaya, emmek istediği zaman ‘em’ diye bağırmaya başladı. Oldukça da bağırıyor, abisinden mi öğreniyor ne? :) Bir de meme beğenmiyor artık, sağı veriyorum solu istiyor. Solu veriyorum sağı istiyor… Maymun!

Gittikçe tatlı birşey oluyor ve kucaklamadan, mıncıklamadan, öpmeden duramıyoruz kendisini. En çok da gıdısından öpünce kıkırdıyor. Havalara atan babasına, kaynar suda yıkayan annesine ve sürekli üzerine yatan abisine gık etmiyor. Tatlım...Hiç yorum yok:

Yorum Gönder