11 Mart 2014 Salı

İki Numara Farkı

Bugün/yarın 5. hafta doluyor. Yorgunluk ve uyku hali dışında, tabii bir de devasa acılı göğüsler pek şikayetim yok.

İki numara, bir numaranın üzerine gelince daha bir yorgunluk mu çöküyor nedir? Bazen kolumu kaldıracak halim kalmıyor. Sabah 6-6:30'da oğlum uyanmasa da ben uyanıyorum birkaç haftadır. Yorgunluk haliyle birlikte öğle uyku saatini iple çekiyorum. Oğlumla sarmaş dolaş yatıp uyuyoruz. Hatta o bazen benim uykum yok diyor, ama ben o daha kıpırdarken sızıyorum.

Öte yandan hamileymişim gibi gelmiyor. Sabah uyandığımda midem hafif garipsiyor, ateşim 37'lere yaklaşıyor. Bunlar iyiye işaret elbette. Babası da ben de olaya henüz kendimizi kaptırmadık, tıpkı oğlumda olduğu gibi. Hücre'nin bize kötü sürprizi hevesimizi kursağımızda bırakma olayı içimizi yakmasın diye belki de günde birkaç defa ancak bahsi geçiyor. Tabii bir de oğlum var, o yanımızdayken zaten başka birşey konuşamıyoruz, konuşturmuyor.

Dün doktora gidip, durumu ilettim. Geçmiş hamilelik olaylarından bahsedip mümkünse 6-7 hafta gibi ultrason yapmalarını rica ettim. Hamileliğim sonlandığı halde vücudumun farkına varmadığı zamanların ne acımaz olduğu söyledim. Doktor çok olumlu karşıladı bu isteğimi. Ay sonunda umarım kalp atışı göreceğiz.

İki numara, senden bahsetmesek de, seni henüz tam anlamıyla hayatımıza almamış olsak da, günden güne emin ol çok seveceğiz ve gün gelecek her an senden bahsedeceğiz, hem de üçümüz birden...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder