1 Şubat 2015 Pazar

Büyüyor(lar)

Düzensizlik içinde düzeni olan kızımız, 10. haftasını doldurdu. İlk aşısını oldu, ardından çok ağladı. Hatta 2 gün boyunca ateşlendi. Abisinin aksine… Rota virüsü için de damla verdiler belki ondandır, dedim. Bilemedim… 


Yaklaşık 3 saatte bir, bazen 2 bazen 4 de olabiliyor, emiyor. Ancak 1-1.5 saat uyanık kalabiliyor. Bu saati aşarsak hem uykuya dalamıyor hem de çok ağlıyor. Zaten ağlama nedeni ya gaz ya da yorgun olması. Gece ilk yattığında 5-6 saat uyuyor, eğer erken yatabilirsem şanslıyım. Hatta geçende tam 7 saat emmeden uyudu! Emdikten sonrası dert. Hem yanıma alıyorum, hem reflü başlıyor, hem emziği atıp istiyor, hem kusuyor falan. Gecenin ilk bölümünü seviyorum ve mümkün olduğunca emmesini geciktiriyorum. Yanıma alıp sarılıp uyumak da dahil!


2. ay kontrolünde 5.25kg 55cm olduğunu öğrendik. Hoşuma gitti elbette taşımaktan kollarım kopsa da!


Abisi ise öğle uykusu uyumayı reddediyor. Uyumuyor hatta. Neyse ki anlayışlı, benim uyumama pek ses etmeyip kendi kendine oynuyor ta ki bir ihtiyacı gelene dek veya bir oyuncağına sinirlenene dek. Hala deliliği tutuyor...


Gece bezini çıkardık! 10 gün oluyor belki? Yatmadan tuvalete gidiyor, biz yatarken 11-12 gibi kaldırıyoruz. Sonra ben kızı emzirmeye kalkınca çoğu zaman 2, bazen 3-4 gibi onu da çişe kaldırıyorum. Sabaha kuru kalkıyor böylece… Çok mutlu. Hatta dün gece ilk kez kendisi seslendi ‘Çişim geldi babaaaa’ diye. Baba genelde duymuyor ben kalkıyorum.


Yaşadığımız şehir karlar altında ve çok soğuk. Sıfırın altında bazen. Kızı ve kendimi dışarı çıkarmaya korkuyorum. Çok sık hastalandım ya ilk 2 ay. Şimdi ekstra C vitamini içiyorum. Oğlum ise kara da karda oynamaya da bayılıyor.


Büyüyorlar gene...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder